Клініка в центрі Дніправул. Михайла Грушевського 6

+38 (067) 467 00 22+38 (095) 533 93 65з 8:00 до 20:00 без вихідних

Клініка в центрі Дніправул. Михайла Грушевського 6

+38 (067) 467 00 22+38 (095) 533 93 65з 8:00 до 20:00 без вихідних

Лікування флюсу в стоматології Дніпра

Флюс – важливість своєчасної діагностики та лікування

Флюс зустрічається рідше за карієс та гінгівіт, але про цю хворобу потрібно знати. Вона виникає й розвивається швидко, супроводжується сильним болем, підвищенням температури та без правильного лікування призводить до серйозних ускладнень.
Флюс не можна лікувати вдома, при перших ознаках захворювання слід звернутися до стоматолога. Лікарі клініки MYDENTA в м. Дніпро завжди нададуть професійну допомогу, усунуть неприємні симптоми та джерело інфекції, попередять рецидив хвороби.

Що таке флюс?

Флюс – застаріла назва хвороби, сучасний медичний термін – «одонтогенний періостит». Це гостре запалення окістя (періосту) щелепи, її альвеолярного відростка або (рідше) тіла.
Зазвичай флюс розвивається із зовнішньої (вестибулярної) сторони, частіше – на нижній щелепі. Це захворювання складно не помітити, воно протікає з яскравою клінічною картиною. Важливо не чекати на самовилікування, а відразу звертатися за допомогою до фахівця.

Симптоми флюса

На початку захворювання ясна з боку ураженого зуба червоніють та набрякають, починають боліти. Часто за кілька днів до цього відзначається біль у раніше запломбованому зубі.
Потім на яснах з'являється утворення («шишка»). До цього часу біль наростає, стає дуже інтенсивним – смикаючим, стріляючим, пульсуючим. Він віддає у вухо, скроню, око. Дотик до зуба (навіть язиком) теж дуже болючий.
Посилюється набряк ясен та навколишніх тканин. Обличчя виглядає асиметрично через одностороннє збільшення. Може піднятися температура тіла до 38-39° С, збільшуються лімфовузли.
Пацієнти часто скаржаться на погіршення загального самопочуття, сильний головний біль, відсутність апетиту. При підозрі на флюс лікування треба починати негайно.

Чому виникає флюс?

Головна умова розвитку хвороби – потрапляння інфекції під окістя щелепи. Це буває при таких патологіях:● Карієс, ускладнений пульпітом, періодонтитом.● Загострення хронічного періодонтиту.● Альвеоліт.● Ускладнене прорізування третього моляра (зуба мудрості).● Пародонтит.● Одонтогенні кісти щелепи з нагноєнням.
Флюс частіше розвивається після травматичного видалення зуба або при неповному видаленні, рідше – після атравматичної операції. Травма може активізувати дрімаючу інфекцію в періодонтальній щілини й викликати її поширення під окістя.
Провокуючі фактори
● переохолодження;● перегрів;● фізична перенапруга;● сильний емоційний стрес.
У людей похилого віку флюс розвивається повільно через зниження загальної реактивності організму.

Види періоститів (синдром запалення окістя)

Флюс може бути серозним і супроводжувати загострення хронічного періодонтиту як запальна реакція окістя. Але небезпечніший гострий гнійний періостит. В цьому випадку інфекція (зазвичай це стрептококи, стафілококи та інші бактерії ротової порожнини) потрапляє під окістя і призводить до утворення абсцесу (обмеженого гнійника).У абсцесу є 3 результати:● Самостійний прорив та вихід гною. При цьому в яснах утворюються нориці.● Хірургічне розсічення та дренування порожнини.● Поширення інфекції вглиб кістки з розвитком ускладнень.

Ускладнення флюсу

● Поширення інфекції в приносові пазухи, розвиток гнійного синуситу.● Флегмона (розлите гнійне запалення) щелепно-лицьової ділянки.● Остеомієліт щелепи.● Сепсис.

Діагностика флюса

Стоматологи діагностують флюс на підставі скарг, характерної клінічної картини та даних огляду ротової порожнини. Для уточнення обов'язково проводять рентгенографію, інколи комп'ютерну томографію.

Флюс на яснах – лікування

В стоматології лікування флюсу має бути комплексним, тільки тоді воно дає кращі результати. Найважливіше – забезпечити відтік гною та запальної рідини (ексудату), розкрити абсцес хірургічно та дренувати його.
На ранній стадії хвороби, коли запальний процес під окістям тільки починається (стадія інфільтрації), допустима консервативна терапія. Але вибирає метод лікування при флюсі лише стоматолог.

Як розкривають флюс?

Зазвичай при гострому одонтогенному періоститі стоматолог робить розріз довжиною 1,5-2,5 см. Він розсікає слизову оболонку й окістя по перехідній складці протягом всього інфільтрату. Щоб відтік вмісту флюсу був вільним, у нього на 1-2 доби встановлюють дренаж.

Лікування зуба

Якщо сформувався флюс на зубі, лікування повинно усувати не тільки симптоми, але й причину їхньої появи.Зуб видаляють, коли зберігати його недоцільно:● Занадто зруйнована коронка.● Кореневі канали непрохідні.● При збереженні зуба залишається високий ризик інфікування тканин.В інших випадках стоматолог проводить ендодонтичне лікування (обробка, очищення кореневих каналів) та пломбує зуб – після стихання гострого запалення.

Медикаментозна терапія

За показаннями лікарі призначають антибіотики, протизапальні та протинабрякові препарати.

Лікування флюсу - ціна

Хворобі дешевше запобігти, ніж лікувати. Це слушно і для флюсу. Ціна профілактичних оглядів та терапії на ранній стадії завжди нижча, ніж невідкладна допомога при розтині абсцесу та подальше відновлення зуба.

Консультація та діагностика

  • Первинна консультація фахівця 

    250₴

  • Прицільний знімок зуба (радіовізіографія)

    150₴

  • План-лікування 

    500₴

  • Лікування карієсу* 

    4400₴

* включає: оглядовий набір; оптрагейт; кофердам; анестезія; білдап; первинне ендолікування 1 канального зуба: одна прицільна рентгенографія.

Хоча стоматологів часто запитують «Скільки коштує лікування флюсу?», лікар може назвати тільки орієнтовну вартість. Розтин гнійника – лише верхівка айсберга. Справжнє лікування починається після усунення гострого запалення.
Ціна медичних послуг при флюсі залежить від наступних факторів:
● Видалення зуба або його збереження.● Обсяг ендодонтичного лікування (кількість каналів, їхня прохідність).● Відновлення коронки зуба.● Наявність ускладнень.● Дотримання рекомендацій лікаря та тривалість лікування.

Популярні питання

  • Як позбутися флюсу в домашніх умовах?

    Це категорично заборонено. Флюс лікує лише лікар.

  • Розтин абсцесу – це боляче?

    Ні, перед втручанням лікар обов'язково проводить анестезію.

  • Ущільнення на яснах – це обов'язково флюс?

    Ні, бувають й інші хвороби з випинанням ясен. Потрібно обов'язково відвідати лікаря, щоб встановити правильний діагноз.

  • Чи завжди видаляють зуб?

    У клініці MYDENTA стоматологи намагаються зберегти зуб, якщо це можливо, використовуючи найсучасніші методи лікування. Видалення проводиться лише за суворими показаннями.

  • Що робити, якщо флюс розкрився самостійно?

    Негайно звернутися до лікаря. Відтік гною покращить стан, але не усуне проблему. Запалення та руйнування кістки прогресуватимуть.

Профілактика флюсу

● Своєчасне лікування стоматологічних хвороб (карієсу, пульпіту, періодонтиту).● Звернення до стоматолога при появі ущільнення на яснах, болі в раніше запломбованому зубі.● Профілактичні огляди щорічно чи частіше.
Якщо у вас виникли питання щодо флюсу в стоматології (лікування, профілактика, діагностика) зверніться до медичного центру MYDENTA (м. Дніпро, вул. М. Грушевського, 6). Лікар надасть вам повну інформацію про це захворювання, проведе комплексний огляд ротової порожнини та необхідну медичну допомогу з гарантією результату. Запис до центру проводиться за телефоном +38 (067) 467 00 22 щоденно, з 9.00 до 21.00.

MyDenta

ПОВЕРНЕМО ВПЕВНЕНІСТЬ ВАШІЙ ПОСМІШЦІ

Контакти стоматології де вилікують флюс

Адреса

вул. Михайла Грушевського 6

Номер телефону

+38 (067) 467 00 22+38 (095) 533 93 65