Клініка в центрі Дніправул. Михайла Грушевського 6

+38 (067) 467 00 22+38 (095) 533 93 65з 8:00 до 20:00 без вихідних

Клініка в центрі Дніправул. Михайла Грушевського 6

+38 (067) 467 00 22+38 (095) 533 93 65з 8:00 до 20:00 без вихідних

Лікування пародонтиту в Дніпрі

Пародонтит – симптоми, лікування, профілактика хвороби

Багато людей не звертають уваги на легку кровоточивість ясен, вважаючи, що вона пройде сама собою. Але потім з'являється дискомфорт, неприємні відчуття при гарячій/холодній їжі. Зуби стають рухливими, починають хитатися. Це прояви пародонтиту – хвороби, яку легко вилікувати на ранній стадії.
Але якщо вчасно не звернутися до лікаря, врятувати зуби буде складно. У стоматологічній клініці MYDENTA (м. Дніпро) проводять комплексне та сучасне лікування пародонтиту, знайомлять з заходами профілактики.

Визначення

Пародонтит – це запальний процес у тканинах, які утримують зуб (пародонт). Без лікування опорний апарат зуба руйнується. Іноді це відбувається дуже швидко.
Пародонтит зазвичай починається з гінгівіту (запалення ясен), а потім поширюється на зв'язки зуба, відростки щелеп. Хвороба часто призводить до втрати зубів у дорослих.

Як розвивається пародонтит?

Якщо людина погано чи нерегулярно чистить зуби, не відвідує стоматолога для професійного чищення, в неї утворюється велика кількість нальоту, який згодом перетворюється на камінь. Якщо зубний камінь розташований під краєм ясен, вилучити його звідти звичайною зубною щіткою неможливо.
Характерна риса хвороби – формування глибоких пародонтальних кишень. В них розмножуються не тільки бактерії, які зазвичай викликають запалення ясен, а й анаеробні мікроорганізми:
● Aggregatibacter actinomycetemcomitans● Eikenella corrodens● Porphyromonas gingivalis.
Вони завдають ротовій порожнині більше шкоди, ніж звичайна мікрофлора.

Що відбувається при пародонтиті?

Через прогресуюче запалення ушкоджуються зв'язки, ясна, цемент зуба, альвеолярні відростки. Фіксація зуб/ясна порушується, починається атрофія кісткової тканини, поглиблюються пародонтальні кишені.
Поступово рухливість зубів зростає, і вони випадають. Без своєчасної діагностики та лікування пародонтиту можна втратити більшу частину зубного ряду.

Причини пародонтиту

Найчастіше пародонтит розвивається у людей, які недостатньо добре чистять зуби і рідко відвідують спеціаліста для профілактичних оглядів.
Але погана гігієна ротової порожнини не єдина причина. Є низка факторів, які підвищують ризик цієї хвороби:
● Різні порушення прикусу.● Куріння. Раніше пародонтит часто розвивався у людей, які жували тютюн.● Надлишок солодощів у раціоні.● Ожиріння.● Втрата жувальних зубів та компенсаторне навантаження на ясна.● Зубний камінь у великій кількості.● Звичка жувати на один бік.● Нестача твердої їжі в раціоні, перевага м'якої.● Дефіцит вітаміну С. Цинга зараз практично не зустрічається, але невеликий гіповітаміноз буває у багатьох.● Цукровий діабет, особливо 1 типу.● Сильний емоційний стрес.● Спадкова схильність.

Симптоми хвороби

Пародонтит за своїми проявами схожий на гінгівіт та пародонтоз. Пацієнтів турбують:● Свербіж у яснах.● Реакція тканин на холодну/гарячу їжу.● Зміна смакових відчуттів.● Набряк та почервоніння ясен.● Кровоточивість. Спочатку її помічають лише під час чищення зубів, але потім кров виділяється й під час їжі.● Галітоз. Неприємний запах обумовлений їжею, що розкладається, життєдіяльністю мікроорганізмів, гнійним запаленням.● Поява поглиблень між яснами та зубом – кишень, де накопичуються харчові залишки, розмножуються бактерії, утворюється камінь.● Гнійні виділення з пародонтальних кишень.● Рухливість, хитання зубів.

Види пародонтиту

Пародонтит буває агресивним та хронічним. У першому випадку хвороба розвивається швидко.
Ступінь тяжкості визначають за глибиною пародонтальних кишень:
● Легка – до 4 мм.● Середня – 4-6 мм.● Тяжка – більше 6 мм.
Додатково враховують обсяг втрати кісткової тканини (на рентгенограмі) та щільність прилягання ясен до зубів.
Також пародонтит буває осередковим (локалізованим) та генералізованим.
Зустрічається тяжка форма хвороби – виразково-некротичний пародонтит. Він часто буває наслідком гінгівіту Венсана. Протікає важко – з сильним болем, утворенням виразок на яснах, вогнищ некрозу.

Діагностика пародонтиту

Від своєчасного та точного діагнозу залежить ефективність терапії. Обстеження включає:● Стоматологічний огляд з уточненням скарг та збором анамнезу.● Пародонтальне зондування Воно допомагає визначити міцність з'єднання зубів з яснами, оцінити глибину кишень.● Проведення проби Шиллера – фарбування ясен розчином йоду. При запаленні колір варіює від світло-коричневого до темного.● Визначення індексів. Пародонтальний індекс за Расселом показує вираженість запалення та деструкції, а гігієнічний (Гріна-Вермільйона) – кількість зубних відкладень.● Панорамну рентгенографію.
Іноді стоматолог може порекомендувати консультації інших фахівців:
● Гастроентеролога. Хвороби шлунка часто провокують пародонтит.● Ендокринолога. При ендокринних патологіях можуть траплятися зміни кісткової тканини.● Гематолога. В поодиноких випадках пародонтит буває проявом хвороб системи крові.

Комплексне лікування пародонтиту

Без комплексного впливу на ротову порожнину при діагнозі пародонтит (лікування та обов'язкової профілактики) досягти одужання практично неможливо. Лікарі клініки MYDENTA усувають не тільки симптоми, але й фактори, що провокують хворобу.Основні варіанти терапії:● Професійна обробка зубів (видалення нальоту, каменю) – лазерна, ультразвукова, airflow.● Видалення каменю з підясенних кишень. Це може бути лазерний чи механічний кюретаж. Переваги лазерної обробки – малотравматична, безболісна та безкровна.● Профілактика травмування ясен (згладжування краю коронки, протезування чи пломбування зубів).● Лікарські препарати – протизапальна, знеболювальна, антисептична терапія. При високому ризику гнійних ускладнень, пародонтальному абсцесі стоматолог рекомендує антибіотики.● Зміцнення ясен, масаж, фізіотерапія.● Шинування рухомих зубів.● Хірургічне лікування (кюретаж кишень, «клаптева хірургія», гінгівотомія/гінгівектомія – розсічення/висічення пародонтальних кишень з антисептичною обробкою).Стоматологи центру MYDENTA надають кожному пацієнту докладні рекомендації щодо догляду за зубами та яснами в домашніх умовах. Дотримання їх допомагає уникнути рецидиву хвороби.

Лікування пародонтиту, яка ціна

У різних пацієнтів вартість лікування пародонтиту не може бути однаковою. Вона залежить від виду та ступеня тяжкості хвороби, рухливості зубів, об'єму атрофії кісткової тканини. Після обстеження лікар може назвати орієнтовну суму.
Важливо дотримуватись рекомендацій стоматолога. Якщо пацієнт ігнорує ретельне чищення зубів, не проводить антисептичну та протизапальну обробку ясен, то це подовжить курс терапії пародонтиту, вартість лікування.
Профілактичні заходи:
● Якісний гігієнічний догляд за зубами та яснами.● Відвідування лікаря з появою будь-яких скарг.● Профілактичні огляди – раз на 6-12 місяців.
Ви можете отримати детальну інформацію з усіх питань пародонтиту (лікування, ціна, особливості домашнього догляду) на консультації лікаря у медичному центрі MYDENTA (м. Дніпро, вул. М. Грушевського, 6). Для запису телефонуйте +38 (067) 467 00 22 і адміністратор підбере вам зручний час відвідування.

MyDenta

ПОВЕРНЕМО ВПЕВНЕНІСТЬ ВАШІЙ ПОСМІШЦІ

Контакти стоматології Дніпра, де лікують пародонтит

Адреса

вул. Михайла Грушевського 6

Номер телефону

+38 (067) 467 00 22+38 (095) 533 93 65