Клініка в центрі Дніправул. Михайла Грушевського 6

+38 (067) 467 00 22+38 (095) 533 93 65з 8:00 до 20:00 без вихідних

Клініка в центрі Дніправул. Михайла Грушевського 6

+38 (067) 467 00 22+38 (095) 533 93 65з 8:00 до 20:00 без вихідних


Лікування пульпіту у Дніпрі

Точність і увага до деталей з багаторічним досвідом. З гострим болем без черги!

Пульпіт – хвороба, що руйнує зуби

Багатьом знайомий різкий біль в зубі, при якому практично не допомагають ліки. Зазвичай так протікає пульпіт. Ця хвороба вимагає термінового стоматологічного лікування, інакше можуть розвинутись ускладнення.

Що таке пульпіт?

Всередині зуба знаходиться сполучна тканина з нервовими пучками, кровоносними та лімфатичними судинами. Її запалення називають пульпітом. Так як при цьому уражаються нерви зуба, основний симптом хвороби – дуже сильний біль.
Невідкладне лікування пульпіту зуба – профілактика гнійних ускладнень та серйозного хірургічного втручання.

Причини пульпіту

Пульпа запалюється з різних причин:● Через глибокий карієс, який зруйнував емаль і дентин.● При карієсі під коронкою або раніше встановленою пломбою.● При травмах зуба з порушенням його кровопостачання та лімфовідтоку.● Гематогенно – при попаданні бактерій до кореневих каналів з кров'ю. ● При інвазивному стоматологічному лікуванні.

Види пульпітів

Виділяють 2 основні види пульпіту:● Оборотний. Це обмежене запалення. Зуб можна зберегти, якщо вчасно видалити уражену ділянку та запломбувати порожнину.● Необоротний. В пульпі наростає набряк через сильне запалення, погіршується кровопостачання, відбувається некроз тканин. Її необхідно видалити та провести обробку кореневих каналів

Гострий пульпіт

Гострий пульпіт протікає в трьох формах:● Обмежений. Він оборотний і при своєчасному лікуванні нерв зуба можна зберегти.● Дифузний. Розповсюдження запалення на всю пульпу.● Дифузний гнійний. Ураження пульпи значне й необоротне, її необхідно видалити повністю.

Хронічний пульпіт

При хронічному запаленні біль турбує менше, і візит до стоматолога часто відкладають. Але зуб при цьому продовжує руйнуватися.Види хронічного пульпіту:● Простий. Це найсприятливіша форма хвороби.● Гіпертрофічний. Для нього характерне надмірне розростання тканин пульпи.● Гангренозний. В кореневих каналах відзначається висока концентрація бактерій, зуб швидко руйнується. Захворювання лікують в декілька етапів, обов'язкова тривала антисептична терапія.

Симптоми пульпіту

Прояви гострого пульпіту дуже яскраві. Для нього характерні:● Реакція зуба на гарячу/холодну їжу.● Біль – спочатку при жуванні, постукуванні, а потім постійний. Нерідко він посилюється вночі.● Неприємний запах з рота.● При гнійному запаленні може погіршуватись загальне самопочуття – порушується сон, знижується апетит, іноді підвищується температура тіла.
При хронічному запаленні перебіг хвороби часто стертий, малосимптомний, пацієнт звикає до періодичного болю і не завжди звертається до стоматолога.

Ускладнення пульпіту

Запалення пульпи небезпечне гнійними ускладненнями. Інфекція може поширюватися не тільки на корені зуба та щелепи, а й навколоносові пазухи, порожнину черепа, середостіння, серце.
Нелікований пульпіт може спричинити:
● верхівковий періодонтит;● періапікальний абсцес;● остеомієліт щелепи (рідкісне ускладнення).
При ураженні зубів верхньої щелепи може виникнути гнійний синусит та менінгіт, тромбоз кавернозного синусу, абсцес мозку. Гнійний пульпіт зубів нижньої щелепи небезпечний парафарингеальним абсцесом, медіастинітом (запалення середостіння), перикардитом (ураження серцевої сумки).

Діагностика пульпітів

Якщо розвинувся пульпіт, лікування не можна відкладати. Але вид та обсяг терапії залежать від точного діагнозу.
В стоматологічній клініці MYDENTA діагностику проводять за допомогою:
● Огляду ротової порожнини, зондування, термопроб при необхідності.● Ретельного збору анамнезу, уточнення часу появи та характеру скарг.● Рентгенографії чи комп'ютерної томографії. Якісна рентгенологічна візуалізація визначає ефективність терапії.
Для визначення життєздатності пульпи використовують спеціальний тестер. За його допомогою можна оцінити її реакцію на подразник (електричний імпульс), але не ступінь запалення. Метод називається «електроодонтодіагностика».

лікування пульпіту в Дніпрі
Лікування пульпіту в МайДента

Стадії лікування пульпіту

Усунення запального процесу в пульпі може бути тривалим. Воно відбувається в кілька етапів:● Комплексна діагностика.● Анестезія.● Висвердлювання та заповнення порожнини при оборотному пульпіті.● Видалення пульпи.● Лікування кореневих каналів при необоротній формі, видалення зуба за потреби.● Антибіотикотерапія, якщо антисептичні засоби не можуть впоратися з інфекцією.

Консервативна терапія

При початковому обмеженому запаленні стоматологи намагаються зберегти життєздатну пульпу. Така терапія включає висвердлювання порожнини та ретельну антисептичну обробку, закладання спеціальних протизапальних та бактерицидних засобів, гідроксиду кальцію. Можливе часткове видалення пульпи.
Після цього лікар встановлює тимчасову пломбу. При повторному відвідуванні її видаляють, проводять повторну обробку та пломбують зуб постійним матеріалом, якщо немає ознак запалення та інфекції.
Якщо проводиться консервативне лікування пульпіту, ціна його буде нижчою. Але це можливо лише при своєчасному зверненні до стоматологічної клініки.

Хірургічне лікування

Найчастіше пацієнти відвідують лікаря, коли запалення поширилося на всю пульпу та потрібне її видалення, а також обробка кореневих каналів.Екстирпація (видалення) пульпи буває вітальною та девітальною. Вибір методу впливає на тривалість та ціну лікування пульпіту.Вітальна екстирпаціяЦе сучасний метод лікування необоротного пульпіту. Переваги:● ​​Мінімальний ризик ускладнень.● Усунення проблеми за одне відвідування.● Комфорт, відсутність болю та неприємних відчуттів.Етапи вітальної екстирпації● Анестезія. Вона має бути дуже якісною● Препарування каріозної порожнини.● Видалення коронкової пульпи.● Видалення кореневої пульпи після розширення усть каналів.● Обробка каналів спеціальними інструментами (надання конусоподібної форми, вирівнювання стінок).● Заповнення каналів пломбувальними матеріалами.● Контрольний рентгенівський знімок.● Встановлення постійної пломби.Після ендодонтичного лікування (обробка кореневих каналів) зуб рекомендують покрити коронкою.Девітальна екстирпаціяПри цьому методі спочатку в зуб закладається спеціальна паста, що викликає відмирання пульпи. А потім лікар видаляє її та обробляє кореневі канали. Лікування зазвичай проходить у 2 етапи.

Лікування пульпіту — ціни MYDENTA

Під "вартістю" мається на увазі вартість послуги, а не комплексного прийому лікаря. Детальну вартість Ви можете переглянути у повному прайсі на стоматологічні послуги нашої клініки у відповідному розділі.При запаленні пульпи вибір методу (консервативна терапія/хірургічне втручання) визначається точним діагнозом, видом запалення та обширністю ураження.

Консультація та діагностика

  • Первинна консультація фахівця 

    250₴

  • Прицільний знімок зуба (радіовізіографія)

    100₴

  • План-лікування 

    500₴

Ендодонтичне лікування та відновлення під ортопедичну конструкцію

  • Первинне ендолікування однокореневого зуба 

    1500₴

  • Первинне ендолікування двокореневого зуба

    3000₴

  • Первинне ендолікування трьохкореневого зуба

    4500₴

  • Первинне ендолікування чотирьохкореневого зуба

    5000₴

  • Повторне ендолікування двокореневого зуба

    4000₴

  • Повторне ендолікування трьох-чотирьохкореневого зуба

    5500₴

Повне ендодонтичне лікування під мікроскопом (лікування кореневих каналів, штифт, пломба)

  • Первинне ендолікування однокореневого зуба 

    4250₴

  • Первинне ендолікування двокореневого зуба

    6050₴

  • Первинне ендолікування трьохкореневого зуба

    7850₴

  • Повторне ендолікування однокореневого зуба

    5050₴

  • Повторне ендолікування двокореневого зуба

    7650₴

  • Повторне ендолікування трьохкореневого зуба

    10250₴

Хоча питання «Пульпіт зуба – скільки коштує лікування? чи «Пульпіт? Яка ціна лікування» дуже популярні в стоматології, після обстеження лікар може назвати лише попередню вартість. Іноді вона змінюється під час лікування.Ціна залежить від таких факторів:● Вид пульпіту● Ступінь тяжкості/поширення запалення.● Локалізація.● Життєздатність пульпи.● Вид втручання – консервативне чи хірургічне.● Кількість каналів, ступінь їхньої прохідності.● Вид екстирпації пульпи.● Об'єм анестезії, кількість відвідувань лікаря.Стоматологи медичного центру MYDENTA в м. Дніпро нададуть вам повну інформацію з усіх питань, пов'язаних з пульпітом (клініка, лікування, профілактика), проведуть повне обстеження та сучасне лікування з гарантією ефективності.Записуйтесь на консультацію за телефоном +38 (067) 467 00 22 або звертайтесь до клініки на вул. М. Грушевського, 6

MyDenta

ПОВЕРНЕМО ВПЕВНЕНІСТЬ ВАШІЙ ПОСМІШЦІ

Контакти MYDENTA — стоматології, де лікують пульпіт

Адреса

вул. Михайла Грушевського 6

Номер телефону

+38 (067) 467 00 22+38 (095) 533 93 65