Дякуємо за підписку!
Відправляємо лише корисну інформацію
Клініка в центрі Дніправул. Михайла Грушевського 6
+38 (067) 467 00 22+38 (095) 533 93 65з 8:00 до 20:00 без вихідних
Іноді вагітні жінки відмовляються від лікування зубів, побоюючись впливу ліків та рентгенографії на дитину. Але відвідувати стоматолога в цей період можна й потрібно. Несвоєчасна діагностика, занедбані хвороби можуть призвести до серйозних ускладнень. Лікарі клініки MYDENTA (м. Дніпро) консультують та лікують жінок на будь-якому терміні, якщо це необхідно.
Найкращий варіант – це лікування зубів при плануванні вагітності. Перед зачаттям потрібно санувати ротову порожнину, усунути карієс та інші хвороби, зміцнити ясна. Це допомагає знизити ризик стоматологічних проблем у наступні 9 місяців.
Але сама вагітність не протипоказання до профілактичних оглядів, обстеження та відновного лікування зубів. Важливо лише попередити свого лікаря про термін гестації, оскільки це впливає на його тактику.
Перший триместр
У перші 12 тижнів плід найбільш уразливий. У нього закладаються органи, формуються системи, і зовнішній вплив може вплинути на розвиток дитини.
Стоматологи зазвичай рекомендують відкласти планове лікування зубів при вагітності на ранніх термінах, перенести його на другий триместр. Але якщо йдеться про ургентну ситуацію (пульпіт, гострий періодонтит, перелом кореня зуба, високий ризик гнійних ускладнень), терапія проводиться негайно.
При лікуванні пацієнток на ранніх термінах вагітності лікарі MYDENTA:● Використовують максимально щадний підхід (наприклад, лікування карієсу на ранній стадії, пломбування маленьких порожнин без знеболювання або застосування низьких доз анестетиків).● Намагаються уникати хірургічного втручання, анестезії, антибіотикотерапії, якщо це можливо.● Забезпечують індивідуальний підхід та дбайливе ставлення до кожної пацієнтки, розуміючи вразливість її становища.
Другий триместр
Цей період вважають найбільш сприятливим для будь-яких процедур. Плід вже сформований, а імунітет матері – ще досить сильний, щоб боятися інфекційних ускладнень. У другому триместрі проводять планові стоматологічні втручання, професійне чищення зубів, екстрене лікування за показаннями.
Третій триместр
У третьому триместрі є свої особливості. На пізніх термінах дитина практично повністю сформована, і рентгенівське випромінювання/дозволені ліки навряд чи можуть їй нашкодити.Але вразливим стає організм матері. В третьому триместрі:● Знижується імунітет. Це підвищує ризик гнійних ускладнень та може подовжити одужання.● Погіршується стан зубів через дефіцит кальцію.● У жінки можуть набрякати або кровоточити ясна.● Навантаження на організм небезпечне погіршенням самопочуття/передчасними пологами.В останні місяці вагітності жінці складно довго лежати в кріслі на спині, особливо коли вона виношує двійню. Лікарі радять планове чи ортодонтичне лікування проводити після народження дитини, але гострі хвороби, як і на будь-якому іншому терміні, лікують, не відкладаючи.
Поширені проблеми
Незважаючи на профілактичне лікування, зуби при вагітності страждають у багатьох жінок. Деякі хвороби зустрічаються особливо часто:● Карієс. Його провокують зміни в дієті (наприклад, часті перекуси), сухість у роті та підвищена кислотність через блювання вагітних. Також у період токсикозу гігієна ротової порожнини не завжди достатня.● Запалення ясен (гінгівіт). Це пов'язано зі зміною тканин у роті через гормональну перебудову. Вони стають вразливішими до дії бактерій.● Піогенна гранульома. Її ще називають гранульомою вагітних. Це округле утворення, пов'язане з яснами. Воно легко кровоточить.● Щоб зменшити руйнування емалі шлунковим соком при токсикозі, лікарі рекомендують після блювання ретельно прополоскати рот, а потім чистити зуби. Можна використовувати розведений розчин харчової соди, вона нейтралізує кислоту.
Без точного діагнозу якісно вилікувати зуб неможливо, тому потрібна рентгенографія. Її не бажано проводити у першому триместрі. Але якщо така потреба виникла, не варто переживати.
Доза опромінення при цифровій рентгенографії набагато нижча, ніж при звичайній. І стоматолог обов'язково закриває ділянку щитоподібної залози та живота жінки спеціальними накладками, через які рентгенівські промені не проникають.
У стоматологічній клініці MYDENTA використовують сучасний метод діагностики – радіовізіографію. Її переваги:● Висока якість зображення зубів.● Дуже низьке променеве навантаження.● Комфорт – радіовізіографію можна провести в стоматологічному кріслі.
Комфорт та відсутність болю – важливі умови в стоматології. Іноді (наприклад, при невеликому поверхневому карієсі) лікар може запропонувати лікування без анестезії. Але при пульпіті чи періодонтиті знеболення необхідно.
Сучасні анестетики містять невелику кількість адреналіну (препарату, що звужує судини), тому ризик викликати будь-які порушення мінімальний.
Найчастіше стоматологи застосовують артикаїн, мепівакаїн.
Інші ліки
Для лікування зубів під час вагітності іноді потрібні й інші ліки – протизапальні, антисептики, антибіотики.
До системної антибактеріальної терапії (таблетки, уколи) стоматологи вдаються лише при високому ризику гнійних ускладнень. В цей період дозволені пеніциліни та цефалоспорини. Але за можливості лікарі рекомендують місцеве лікування – полоскання ротової порожнини дозволеними антисептиками.
Для зменшення болю дозволено парацетамол або ібупрофен.
Якщо жінці потрібні інші ліки, їй слід додатково проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем чи гінекологом.
Часто пацієнтки цікавляться, чи не зашкодить дитині пломбувальний матеріал. Сучасні пломби абсолютно безпечні та надійні. Вони допоможуть надовго забути про проблеми з зубами.
Вартість стоматологічних послуг при вагітності залежить від патології та тяжкості клінічної ситуації. Важливо не пропускати профілактичні огляди, дотримуватися рекомендацій лікаря та лікувати всі хвороби на ранній стадії. Це допоможе заощадити гроші та не нашкодить матері чи дитині.
ПОВЕРНЕМО ВПЕВНЕНІСТЬ ВАШІЙ ПОСМІШЦІ
Адреса
вул. Михайла Грушевського 6
Номер телефону